logo

Pobytový zájezd s možností fakultativních výletů

Termín zájezdu: 18.07. - 27.07.2014

Cena zájezdu: 6.290,- Kč

Chorvatsko - Chorvatská republika se rozkládá na ploše 56.540 km2 a má 4,8 milionu obyvatel. Hlavním městem je Zagreb s necelým 1 milionem obyvatel. Je hospodářským, dopravním, kulturním i akademickým centrem země. Za svou turistickou atraktivitu vděčí především Jaderskému moři, kolem kterého se rozprostírá členité pobřeží. Délka pobřeží je 5.835 km. Celkový počet ostrovů, ostrůvků a hřebenů je 1.185. Největšími ostrovy jsou Krk a Cres, obydlených ostrovů je 66. Nádherné pláže, historická města a především průzračné moře dělá z Chorvatska turistickou jedničku. Pro oblast Jadranu je typické mírné středomořské podnebí. V létě je zde teplé a suché počasí s průměrnými teplotami okolo 30 stupňů C. Průměrná teplota moře v letních měsících je 23 st. C. Jaderské moře patří mezi nejslanější na světě, slanost dosahuje výše 40 g/l. Pobřežní klima má blahodárné účinky na léčení nemocí horních cest dýchacích a alergií. Do letovisek a lázeňských středisek, se přijíždějí léčit lidé z celého světa. Pakoštane - letovisko se nachází na Jadranské riviéře ve Střední Dalmácii. Jedinečná poloha mezi mořem a blízkým Vranským jezerem dotvářena přírodními krásami národních parků, je jeden z mnoha důvodů pro návštěvu tohoto malebného dalmatského města. Bezprostřední vzdálenost zadarského a splitského letiště, stejně jako napojení na evropskou silniční síť a pravidelné trajektové spojení s Itálií, umožňuje rychlé cestování do této oblasti. Vychutnávat si okolní středomořskou přírodu a krásu Pakoštanské riviéry si dokáže každý, kdo si zde nalezne ten svůj koutek letního ráje: děti ve hře na písku, dospělí ve stínu stromů a zamilované dvojice ve skrytých zátokách na blízkých ostrůvcích, kam je možné doplavat.

 

Cena zahrnuje:

dopravu zahraničním autobusem (DVD, teplé a studené nápoje, WC, klimatizace), 7 nocí v apartmánech po 4 - 6 osobách (za příplatek 1.000,- Kč/os. po 2 - 3 osobách), energie, ložní prádlo, pojištění CK dle zák. č. 159/1999 sb. Dítě do 15 let, ubytované jako další osoba v obytné kuchyni má slevu 1.000,- Kč. Autobus zůstává s klienty v místě na případné výlety.

Cena nezahrnuje:

pojištění LV v zahraničí, pojištění odpovědnosti za škody a pojištění storna zájezdu (osoba nad 15 let 30,- Kč/den, osoba do 15 let 18,- Kč/den), pobytovou taxu (dospělá osoba 240,-Kč/os./pobyt, dítě 12 - 18 let 120,-Kč/os./pobyt, děti do 12 let pobytovou taxu neplatí) a stravování.