logo

Školy v přírodě, tábory a ozdravné pobyty u moře pro kolektivy dětí - 1

Termín zájezdu: 16.05. - 25.05.2014

Cena zájezdu: 5.990,- Kč

Chorvatsko - Chorvatská republika se rozkládá na ploše 56.540 km2 a má 4,8 milionu obyvatel. Hlavním městem je Zagreb s necelým 1 milionem obyvatel. Je hospodářským, dopravním, kulturním i akademickým centrem země. Za svou turistickou atraktivitu vděčí především Jaderskému moři, kolem kterého se rozprostírá členité pobřeží. Délka pobřeží je 5.835 km. Celkový počet ostrovů, ostrůvků a hřebenů je 1.185. Největšími ostrovy jsou Krk a Cres, obydlených ostrovů je 66. Nádherné pláže, historická města a především průzračné moře dělá z Chorvatska turistickou jedničku. Pro oblast Jadranu je typické mírné středomořské podnebí. V létě je zde teplé a suché počasí s průměrnými teplotami okolo 30 stupňů C. Průměrná teplota moře v letních měsících je 23 st. C. Jaderské moře patří mezi nejslanější na světě, slanost dosahuje výše 40 g/l. Pobřežní klima má blahodárné účinky na léčení nemocí horních cest dýchacích a alergií. Do letovisek a lázeňských středisek, se přijíždějí léčit lidé z celého světa. Pakoštane - letovisko se nachází na Jadranské riviéře ve Střední Dalmácii. Jedinečná poloha mezi mořem a blízkým Vranským jezerem dotvářena přírodními krásami národních parků, je jeden z mnoha důvodů pro návštěvu tohoto malebného dalmatského města. Bezprostřední vzdálenost zadarského a splitského letiště, stejně jako napojení na evropskou silniční síť a pravidelné trajektové spojení s Itálií, umožňuje rychlé cestování do této oblasti. Vychutnávat si okolní středomořskou přírodu a krásu Pakoštanské riviéry si dokáže každý, kdo si zde nalezne ten svůj koutek letního ráje: děti ve hře na písku, dospělí ve stínu stromů a zamilované dvojice ve skrytých zátokách na blízkých ostrůvcích, kam je možné doplavat.

 

Cena zahrnuje:

dopravu zahraničním busem, 7 noclehů v apartmánech po 2-6 osobách, českou plnou penzi, pitný režim, spotřebu energií, ložní prádlo, pojištění CK dle zákona č. 159/1999 sb. Na každých 10 platících osob poskytujeme 1 místo pro pedagogický dozor.Uvedená cena platí při 40 platících osobách. Sleva 300,- Kč/os. za včasný nákup při úhradě zálohy do 30.11.2013 ve výši 3.000,- Kč/os.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh v zahraničí, odpovědnosti za škody a pojištění storna zájezdu (osoby do 15 let 180,- Kč, osoby nad 15 let 300,- Kč) a pobytovou taxu (osoby 12 - 18 let 120,- Kč/pobyt, osoby nad 18 let 240,- Kč, osoby do 12 let taxu neplatí).

Výlety:

fakultativně: Vodopády řeky Krka, Kornati, Plitvická jezera, Večerní Zadar aj.